w

Jak nosić pierścionek zaręczynowy? Zwyczaje i przesądy zaręczynowe

Srebrny pierścionek z diamentem

Pierścionek zaręczynowy jest symbolem uczucia, w Polsce jest noszony najpierw na jednej, a potem na drugiej ręce – zawsze jednak na tym samym palcu. Istnieje wiele zwyczajów i przesądów zaręczynowych, które mają zapewnić przyszłym małżonkom szczęśliwe życie we dwoje.

Pierścionek zaręczynowy to najważniejszy pierścionek w życiu każdej kobiety, niegdyś był to również pierwszy pierścionek w życiu kobiet. Obecnie już młode dziewczęta noszą pierścionki, ale najczęściej palec zarezerwowany na pierścionek zaręczynowy pozostaje pusty do dnia oświadczyn. Jest to sygnał dla płci przeciwnej, że dziewczyna nadal jest wolna. Pierścionek zaręczynowy budzi wiele emocji zarówno wśród pań, jak i panów, którzy to muszą wybrać właściwy model i rozmiar, a potem starać się o rękę ukochanej. Coraz częściej pary kupują wspólnie pierścionek zaręczynowy, co pozwala uniknąć późniejszych komplikacji z rozmiarem, czy też wyborem biżuterii. Nie zawsze pierścionek przypada do gustu narzeczonej. Jednak najpiękniejsze zaręczyny to niespodzianka, zarówno w kwestii samej organizacji, jak i pierścionka.

Pierścionek zaręczynowy

Na której ręce nosić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy w dniu oświadczyn mężczyzna wkłada ukochanej na palec serdeczny prawej ręki, czyli na docelowe miejsce obrączki ślubnej. Zgodnie z polskim zwyczajem pierścionek rezerwuje miejsce dla obrączki. Pierścionek zaręczynowy na prawej ręce jest sygnałem dla innych adoratorów, że kobieta jest już zajęta. W dniu ślubu pierścionek zmienia rękę na lewą, ale nadal pozostaje na palcu serdecznym, na którym nosimy do go końca życia.

Obecnie wiele kobiet przekłada pierścionek zaręczynowy, nosząc go na tym samym palcu co obrączkę, lub na palcu środkowym prawej ręki. Nie oznacza to oczywiście, że w małżeństwie dzieje się coś złego, a wynika z zamiłowania do biżuterii, która nie pasuje do pierścionka zaręczynowego. Często ze względu na charakter wykonywanej pracy kobiety przekładają również obrączkę, nosząc ją na lewej ręce, wówczas pierścionek i obrączka znajdują się na palcu serdecznym lewej ręki. Inne panie noszą pierścionek zaręczynowy a czasem i obrączkę na łańcuszku, co wynika z różnych czynników.

Pierścionek zaręczynowy — zwyczaje i przesądy

Pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany z trwałego kruszcu, ponieważ jest symbolem miłość. Zgodnie z tym przesądem im trwalszy pierścionek, tym mocniejsze uczucie, które przetrwa wszelkie przeciwności losu.

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy z diamentem to obietnica trwałej niezniszczalnej miłości, a także wytrwałości w budowaniu udanego związku.

Perła w pierścionku zaręczynowym zwiastuje życie pełne łez i cierpienia.

Złoty pierścionek zaręczynowy jest obietnicą czystości, wytrwałości i starań o ukochaną.

Upuszczony pierścionek podczas oświadczyn zwiastuje nieszczęście w małżeństwie.

Za luźny lub zbyt ciasny pierścionek zaręczynowy jest symbolem braku wierności i nietrwałego związku, natomiast za mały, oznacza złe dopasowanie partnerów i dominację mężczyzny nad kobietą.

Drogi pierścionek. Podobno cena pierścionka świadczy o dojrzałości mężczyzny do założenia rodziny. Pierścionek zaręczynowy nie powinien być tańszy niż trzy wypłaty miesięczne mężczyzny, choć mile widziane są i droższe klejnoty. Pamiętajmy jednak, że zgodnie z polską tradycją prezenty wręczamy bez ceny. Nawet w przypadku pierścionków z diamentem, które posiadają certyfikat autentyczności, cena jest zamazana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prezenty na chrzciny

Prezenty na chrzciny. Prezent na chrzciny piękną pamiątką

Kampania modowa AI

Hiszpańska marka modowa generuje treści AI